ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

monvoda07 

У зв’язку із введенням військового стану в Україні та відповідно до наказу МОЗ України від 24.02.2022 №26-04/5359/22 Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Центр) проводить щоденний моніторинг якості та безпечності питної води, яка подається підприємствами питного водопостачання області.

Впродовж останнього тижня з 27.06.2022 до 01.07.2022. Центром відібрано та досліджено 76 проб питної води за санітарно-хімічними показникам та 72 - за показниками епідемічної безпеки.

Відхилення від нормативів ДСанПіНу 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" виявлено у 3 (4,2%) пробах (вміст загальних коліформ) у міському водопроводі КП "Водопостачання та водовідведення Звенигородської міської ради" по вул. М.Грушевського,141, м. Звенигородка.

Про результати досліджень поінформовано керівника КП "Водопостачання та водовідведення Звенигородської міської ради", Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, голову Звенигородської міської ради для прийняття відповідних управлінських рішень.

Центр продовжує щоденний моніторинг якості та безпечності питної води, що подається населенню області.

mosangig07 

За результатами моніторингу об’єктів довкілля та неінфекційної захворюваності населення області, який здійснюється Державною установою "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України", впродовж І півріччя 2022 року в області випадки захворювань на ботулізм та отруєння грибами не реєструвались.

За 6 місяців 2022 року лабораторіями ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" проведено 22 594 дослідження питної води централізованого водопостачання, зокрема за санітарно-хімічними показниками (переважно – забарвленість, загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) – 13 926, з яких не відповідало гігієнічним нормативам 147 (1,06 %) проб (Черкаський, Золотоніський, Звенигородський райони), за мікробіологічними проведено 8668 досліджень, з яких у 120 (1,4%) пробах виявлено відхилення (загальне мікробне число, коліформи) (Черкаський, Звенигородський, Золотоніський, Уманський райони).

Проведено 3 163 дослідження питної води нецентралізованого водопостачання, зокрема за санітарно-хімічними показниками – 2486, з них 195 відхилень (7,8%) (Золотоніський, Звенигородський, Черкаський райони), за мікробіологічними показниками проведено 677 досліджень, з них 46 відхилень (6,8%) (м.Черкаси, Звенигородський, Уманський, Черкаський райони).

Проведено 2272 дослідження харчових продуктів за санітарно-хімічними показниками, зокрема 199 дослідження на вміст нітратів (без відхилень), 159 досліджень на вміст пестицидів (5 відхилень – 2,5%) в м.Умань та Шполянському районі. За мікробіологічними показниками проведено 4494 дослідження харчових продуктів, відхилення виявлені у 19 (0,4%) пробах (м.Черкаси, м.Сміла, Золотоніський, Христинівський райони).

Відібрано та досліджено 1649 проб атмосферного повітря, виявлено 48 відхилень (2,9%) по м. Черкаси, також проведено 517 досліджень повітря закритих приміщень, без відхилень.

Проведено 3 528 досліджень проб води водойм – виявлено 78 (2,2%) відхилень за мікробіологічними показниками (м.Сміла, Звенигородський, Канівський, Кам’янський, Катеринопільський райони).

Проведено 1628 досліджень проб ґрунту за санітарно-хімічними, мікробіологічними та паразитологічними показниками, з них 48 відхилень (2,9%) за мікробіологічними показниками (м.Черкаси, м.Умань, м.Сміла).

Здійснено 159 вимірів рівнів шуму, 25 вимірів – вібрації на об’єктах промислового, сільськогосподарського, комунального призначення та в зоні впливу об’єктів на умови проживання населення. Встановлено перевищення гранично допустимих рівнів шуму (33,3%), вібрації (20,0%).

Проведено 1 362 виміри рівнів освітлюваності, без відхилень, 2711 вимірів параметрів мікроклімату, з них 132 відхилення (4,9%).

Проведено 6 885 вимірів радіаційного фону, відхилень не виявлено.

Досліджено 406 проб на вміст радіонуклідів Cs137та Sr90, із них будівельних матеріалів – 162, харчових продуктів – 56, інші – 188, перевищень не виявлено.

Поза цим на виконання вимог наказів Міністерства охорони здоров’я від 31 березня 2022 №554 «Про затвердження Мінімальних вимог щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час екстреного облаштування місць тимчасового перебування осіб у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації», від 06.04.2022 № 584 «Про затвердження Порядку проведення обстеження (моніторингу) у місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації» та відповідно до «Плану проведення обстеження (моніторингу) місць тимчасового перебування серед внутрішньо переміщених осіб», затвердженого начальником Черкаської обласної військової адміністрації, в містах та районах області фахівцями   ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» проведено 56 моніторингових візитів до центрів тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб з лабораторним контролем об’єктів внутрішнього середовища (вода питна, змиви на БГКП, проби кулінарних виробів тощо), за результатами надані відповідні пропозиції керівникам об’єктів щодо усунення порушень.

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжує моніторинг об’єктів довкілля в області.

Залишки імунобіологічних препаратів станом на 01.08.2022

Друк
PDF

Залишки імунобіологічних препаратів у Черкаській області станом на 01.08.2022

Детальніше...

plyah08

У цьому оздоровчому сезоні, в рамках моніторингу за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами), в області здійснюється постійний лабораторний контроль води за санітарно-хімічними, мікробіологічними показниками, в тому числі за циркуляцією збудника холери

Моніторинг здійснювався у воді пляжів «Митницький», Соснівський - 1», та «Казбетський».

Станом на 01.08. 2022 року Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України», (далі Центр) виявлені відхилення від гігієнічних вимог води всіх пляжів», за інтенсивністю запаху - 2 бали ( норматив - 1 бал).

За мікробіологічними показниками відхилення від встановлених нормативів виявлені у воді пляжу «Митницький» за індексом ЛКП.

Збудник холери не виділявся.

За результатами перевищень показників у воді пляжів надані рекомендації власникам щодо виставлення знаків про заборону купання, поінформовано органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації.

Профілактична дезінфекція, дезінсекція та дератизація

Друк
PDF

У зв’язку із введенням 24.02.2022 року воєнного стану в Україні ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" (далі - ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ») на адміністративних територіях області продовжує надавати дезінфекційні, дезінсекційні та дератизаційні послуги, відповідно до частини другої ст. 18 Закону України «Про забезпечення захисту населення від інфекційних хвороб» № 1645-III (далі-Закон № 1645-III), коли юридичні особи незалежно від форм власності та громадяни забезпечують проведення профілактичних дезінфекційних заходів у жилих, виробничих та інших приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи надані в користування, здійснюють інші заходи з метою недопущення розмноження гризунів та комах.

diz22.png

Дитячі дошкільні, навчальні та лікувально-профілактичні заклади, на підставі нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України (далі - МОЗ України), є об’єктами підвищеної епідемічної небезпеки і проведення в них зазначених заходів обов’язкове.

Профілактична дезінфекція, дезінсекція та дератизація – основа неспецифічної профілактики таких особливо небезпечних інфекційних хвороб як туляремія, лептоспіроз та сказ. Епізоотологічний прогноз в області на весну – літо, 2022 року, стосовно зазначених інфекцій, визначений як несприятливий.

Детальніше...

шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.