ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

 vitr

Вітряна віспа, або вітрянка, є однією з найпоширеніших інфекцій у світі та в Україні. Вітрянка має повітряно-краплинний шлях передачі та надзвичайно заразна. При появі одного випадку захворювання запобігти розвитку спалаху вкрай важко, особливо в колективі.

Детальніше...

photo 2024-04-07 16-37-44 3

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ до Всесвітнього дня здоров'я, що відзначався 7 квітня, провели низку активностей серед населення територіальних громад області, щоб привернути увагу до основних факторів, що впливають на стан здоров’я людини, насамперед ведення здорового способу життя.

У результаті численних досліджень учені дійшли висновку, що серед чинників, від яких залежить здоров’я людини, 20-22% припадає на екологічні й соціальні, 20-22% – на спадковість та генетичні порушення, 8-10% – на розвиток медицини та якість медичного обслуговування і стану охорони здоров’я, а близько 50% припадає на спосіб життя людини, на її ставлення до власного здоров’я.

Детальніше...

 povatm

За Програмою державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря на 2021-2025 роки для зони «Черкаська» Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» здійснює постійний санітарно-гігієнічний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря, на 9 встановлених точках спостереження, зокрема, ПраТ «АЗОТ» (очисні споруди), Черкаський полігон твердих побутових відходів, ПрАТ «Миронівська птахофабрика», УКП «Умань Теплокомуненерго» та інші.

Детальніше...

voda

У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» за період із 8 до 12 квітня 2024 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 112 проб питної води за мікробіологічними та 76 за санітарно-хімічними показниками. Відхилень від встановлених нормативів не виявлено.

Детальніше...

 grunt

Відповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2023 рік Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» здійснює постійний моніторинг стану об’єктів довкілля, зокрема ґрунту, в межах житлової забудови (ігрові майданчики, дошкільні дитячі заклади), зонах впливу автомагістралей, на берегах водойм, на межі санітарно-захисних зон підприємств, полігонів твердих побутових відходів, тощо.

Впродовж 2023 року проведено 556 досліджень ґрунту за санітарно-хімічними показниками, з них у житловій забудові – 254 дослідження, відхилень від гігієнічних регламентів, встановлених наказом МОЗ України від 14.07.2020 №1595 «Про затвердження Гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних речовин у ґрунті», не виявлено.

На відповідність дод.14 ДСП 173-96 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів» Центром проведено 278 досліджень грунту за мікробіологічними показниками, з них 7 проб (2,5%) - не відповідали встановленим гігієнічним нормативам (м. Черкаси, Канівський район).

За паразитологічними показниками проведено 983 дослідження, в 21 пробі (2,1%) – виявлено наявність життєздатних форм геогельмінтів, зокрема у межах житлової забудови м. Умань та Уманського району.

Про результати досліджень поінформовано керівників підприємств, організацій та голів територіальних громад для прийняття відповідних управлінських рішень.

Центр продовжує моніторинг якості ґрунту в області.