ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

Міністерство охорони здоров'я запровадило зміни, щодо вакцинації проти COVID-19. Зміни стосуються віку дітей, схеми поєднання видів вакцин та інтервалу між щепленнями.

З настанням осені захворюваність стрімко почала зростати. За минулий тиждень в Черкаській області виявили 1294 підтверджених випадків COVID-19, з яких 201 дитина. Померло 3 інфікованих, до медзакладів госпіталізували 223 пацієнти.

Iмунізація населення безпечними та ефективними вакцинами проти коронавірусної хвороби COVID-19 є найважливішим компонентом стратегії у подоланні небезпечного захворювання.

Що змінилося

Найперше серед змін, що друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

Також наказом зменшили мінімальні терміни між базовим (первинним) курсом вакцинації та бустерною дозою. Тепер бустер можна зробити через 5 місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін складав щонайменше 6 місяців. Окрім того, затверджено нові схеми вакцинації.

yak mozhno kombinuvaty vaktsyny vid COVID-19

Таким чином, інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

Тобто, якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac.

 yak mozhno kombinuvaty vaktsyny vid COVID-19

Остання важлива зміна – дозвіл вакцинації дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для вакцинації дітей віком 5-11 років обов’язково повинна бути інформована згода батьків або опікунів. Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років.

Проте, Україна наразі очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих. Найближчим часом ця вакцина буде доступна в Україні.

Що фактично маємо наразі:

  • Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer.
  • Через 5 місяців після первинного курсу всім людям, старшим за 18 років, слід зробити перше бустерне щеплення.
  • Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.

Наразі в Черкаській області доступні вакцини CoronaVac, Janssen та Pfizer (Комірнаті).

Проведення щеплень в області забезпечують 83 щеплювальні пункти,11 центрів вакцинації та 15 мобільних бригад. Рекомендації по проведенню щеплень (базових, додаткових, ревакцинальних), інтервалах та вакцинах надають лікарі загальної практики сімейної медицини, лікарі-імунологи та лікарі-педіатри.

 otrymano-avtomobil-refryzherator-dlia-transportuvannia-vaktsyn

Державна установа «Черкаський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України» отримала від дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) автомобіль-рефрижератор для транспортування вакцин у Черкаській області.

Як зазначає керівник ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» Володимир Папач: «Імунопрофілактика є одним з найбільш ефективних засобів попередження інфекційних хвороб. Завдячуючи тривалій масовій імунізації населення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту та інших інфекцій досягнуто суттєве зниження захворюваності та зменшення кількості летальних випадків. Невід'ємною складовою ефективної вакцинації є дотримання вимог транспортування та зберігання імунобіологічних препаратів. Виконання умов “холодового ланцюга” дозволить удосконалити безперебійну доставку вакцин у кожний заклад охорони здоров’я області та забезпечити своєчасне виконання щеплень згідно Календаря».

Детальніше...

Одним із провідних факторів продуктивного навчання та ефективного засвоєння знань є здоров’я, як учнів, так і вчителів.

Будь-яка дитина перед зарахуванням до школи повинна пройти комплексний медичний огляд, включаючи вузьких спеціалістів.

Перед зарахуванням батьки мають надати медичному працівнику школи дві довідки:

  • форма № 086–1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»;
  • форма № 063/о «Карта профілактичних щеплень».

Порядок проведення обов’язкових профілактичних щеплень та їхні оптимальні строки закріплені Національним календарем профілактичних щеплень.

Діти, які переходять до наступного навчального класу, обов’язково мають проходити медичний профілактичний огляд у свого сімейного лікаря або педіатра раз на рік до досягнення повноліття. Робити це можна незалежно від дати початку навчального року.

Вагомою складовою індивідуального та громадського здоров’я є вакцинопрофілактика. Багато інфекційних захворювань можна попередити шляхом проведення профілактичних щеплень. Особливу актуальність це питання набуває під час війни, коли ризик виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань суттєво зростає.

Відповідно до Національного календаря в Україні обов’язковими є щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу. Діти, які не пройшли щеплення згідно календаря не можуть бути допущені до навчального закладу.

Не повинні нехтувати своїм здоров’я і вчителі. Вони мають проходити обов'язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні медичні огляди.

Обов'язковий профілактичний медичний огляд передбачає:

  • загальне обстеження лікарями-спеціалістами (терапевт, дерматовенеролог, отоларинголог, стоматолог та інші (за потреби); 
  • лабораторне обстеження;
  • функціональне обстеження.

Працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов'язковий медичний огляд у повному обсязі, відсторонюються від роботи.

Сьогодні профілактичні медичні огляди та вакцинація є одними із найбільш ефективних способів зберегти своє здоров’я та здоров’я оточуючих, попередити та своєчасно виявити захворювання.

V Ukraini pidtverdyly druhyi vypadok vispy mavp

19 вересня в Україні підтвердили другий випадок віспи мавп. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Наразі пацієнта госпіталізували з наступними симптомами: підвищена температура, висип на обличчі, ротовій порожнині, руках. За словами пацієнта, висип з’явився ще наприкінці серпня. Разом із тим, звернення до лікарні відбулось кілька днів тому.

Варто знати, що в даній інфекції до основних симптомів віспи мавп належать: гарячка, головний біль, міалгія (біль у м'язах), біль в спині, збільшені лімфатичні вузли, озноб, біль у горлі, закладеність носа, кашель, висип у вигляді пухирців. Іноді у людей спочатку з’являється висип, а потім – інші симптоми. Деякі можуть мати лише висип. Захворювання зазвичай триває від двох до чотирьох тижнів. Висип у вигляді прищів або пухирів спершу з’являється на обличчі, всередині рота та на інших частинах тіла, наприклад, на руках, ногах, грудях, статевих органах або задньому проході. Висип проходить різні стадії до повного загоєння зі зникненням кірочок .

Детальніше...

В Україні зареєстрований випадок віспи мавп

Друк
PDF
 v-ukraini-zareiestrovanyi-vypadok-vispy-mavp
Наразі пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби.
Діагностувати захворювання вдалось завдяки ПЛР-дослідженню, яке було проведено обласним Центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Зараз триває епідеміологічне розслідування вказаного випадку.
За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Тим не менш, поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з великих міст країни.
Із симптомів захворювання у нього спостерігається підвищена температура, висип на тілі.
З метою збереження комфорту пацієнта область реєстрації випадку не наводиться ????
Детальніше про захворювання на сайті  https://bit.ly/3eQnkjR
шаблоны joomla 2.5 здесь
темы Wordpress
music-xpert.
Интересные мини игры.