Головна Сторінка

 i127873

Координаційні ради працюватимуть на громадських засадах як консультативно-дорадчі органи. Вони здійснюватимуть координацію виконання програм та проведення заходів у сфері громадського здоров'я на загальнодержавному та регіональному рівні, визначатимуть стратегічні напрямки розвитку регіональних систем громадського здоровʼя.

Насамперед йдеться про програми з протидії поширенню туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, вірусних гепатитів, COVID-19, ГРВІ, інших інфекційних хвороб та комплексних заходів з імунопрофілактики, а також програми профілактики неінфекційних захворювань.

Детальніше...

viber 2023-12-06 11-12-50-106

Із 27 листопада – 1 грудня у Києві відбувся тренінг «Основи GIS-аналізу для фахівців у сфері громадського здоров’я».

Від Черкаського обласного ЦКПХ взяв участь помічник лікаря-епідеміолога відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Олександр Сахно.

Завдяки 5-ти денному курсу учасники опанували практичні навички роботи з безкоштовним геоінформаційним інструментом QGIS для подальшої обробки та аналізу просторових даних і підготовки картографічних матеріалів різного рівня складності.

Детальніше...

407394008 881932070140956 6160948510180726875 n 

Історія у цих фото зовсім не вигадана. Кажіть, хто впізнав у ній своїх батьків або бабусь із дідусями?

Будьте відповідальними — пояснюйте старшим родичам про важливість вакцинації.

Детальніше...

 clitopilus-prunulus-foto-1

У Черкаській області продовжують реєструватися випадки отруєнь дикорослими грибами.

Із початку року в області зареєстровано 10 випадків отруєнь дикорослими грибами з 14 потерпілими, з них 8 дітей.

Цього тижня зареєстрували 2 нових випадки отруєнь дикорослими грибами дітей у Звенигородському та Черкаському районах. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Детальніше...

 prok mif2

Серцево-судинні захворювання є причиною смертності №1 в Україні — їхня частка становить 64% летальних випадків серед усього населення. А основна група ризику — саме чоловіки працездатного віку.

Навколо теми серцево-судинних захворювань існує чимало міфів. Наприклад, багато людей вважають, що з хворобами серця не можна займатись фізичною активністю, що кардіохірургія здатна повністю відновити здоров’я, а холестерин і жири — це суцільне зло для серцево-судинної системи.

Детальніше...

 406399326 781012544052964 6388415510758629320 n

Холод може бути дуже підступним, а переохолодження — один із найбільших ризиків (разом із переломами кінцівок), які несе із собою зима.

Слід знати, що переохолодження може бути локальним (обмороження) або загальним (замерзання).

Місцеве або локальне обмороження розвивається у кілька стадій:

  • ступінь — відчуття оніміння, поколювання, обпечення.

Детальніше...

 rad tren

6 грудня завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки Черкаського обласного ЦКПХ Аліна Голоюх та завідувач лабораторії радіологічних досліджень та інших фізичних факторів відділу лабораторних досліджень Центру Леонід Мукомел провели у КНП «Смілянська міська лікарня» Смілянської міської ради навчання щодо практичного відпрацювання організації та здійснення індивідуального дозиметричного контролю у зазначеному закладі.

Детальніше...

img-b663f10f7aa0661cc009e04d3dabbd27-v 

Черкаським обласним центром контролю та профілактики хвороб продовжується проведення популяризації щеплень проти інфекційних захворювань. Жашківським відділенням Центру були ініційовані та організовані заходи імунізації населення в місцевій громаді.

Попри складні погодні умови вакцинація відбулася 29 листопада в селі Вороне на базі медичної амбулаторії, за підтримки керівників ПСП «Відродження» та КЗ «Центр надання соціальних послуг» Жашківської міської ради.

Медиками амбулаторії було здійснено щеплення вакциною АДП-М підопічних соціального закладу та іншим бажаючим жителям Вороного. На необхідність вакцинації окремо звернули увагу і самі працівники медичного закладу, які щепилися цього дня.Усього від правця та дифтерії вакцинували 58 осіб.

Детальніше...

407344868 783774040443481 5450627282276463379 n

Кожна дитина в Україні має пройти рекомендовану вакцинацію згідно з календарем профілактичних щеплень.

Але як діяти батькам, якщо графік щеплень порушений?

  • Перше, що важливо знати, – надолужити щеплення потрібно якомога швидше. Сімейний лікар чи педіатр допоможе скласти графік та розписати інтервали між щепленнями.
  • Не переживайте, починати з “нуля” щеплення не потрібно. Ви продовжуватимете щеплення, які необхідно зробити враховуючи вік дитини та стан здоров’я.
  • Ви також можете запитати у лікаря, які щеплення можна зробити разом. Це абсолютно безпечно для дитини і вбереже її від додаткових уколів.
  • Не забудьте запитати лікаря про щеплення, які не входять до обов’язкових, але допоможуть захистити та підсилити імунітет. Наприклад, від вітряної віспи, менінгококової, пневмококової інфекції тощо.

Все про вакцинацію ви можете прочитати на національному порталі з імунізації:  https://vaccine.org.ua/

За інформацією МОЗ.